7 sposobów na błyskawiczną pewność siebie

Pewność siebie jest czymś niezwykłe ważne i właśnie tutaj przedstawię Ci 7 naprawdę świetnych sposobów na błyskawiczną pewność siebie, pewność siebie, która pojawi się w tobie od zaraz…
“Ale jak to? Ostatnio przecież pisałeś o pewności siebie jako sposób postrzegania samego siebie – Twoje myśli i emocje związane z twoją własną osobą. , a teraz przedstawiasz mi parę sztuczek, które mają mi dać od zaraz?”
Odpowiem więc wam i sam sobie :) Otóż i tak i nie.
Trzeba przyznać, że mózg, dalej idąc nasza psychika jest naprawdę plastycznym i ciekawym narzędziem, tak samo jak reszta naszego ciała. Możemy na nie wpływać wewnętrznie i zewnętrznie. W przypadku naszej psychiki, działanie wewnętrzne, czyli te przedstawione w poprzednim wpisie jest silniejsze, lecz również to co “robi” nasze ciało, ma wpływ na naszą psychikę, nasze myśli, nasze postrzeganie.
Polecam więc najpierw zapoznać się z artykułem Pewność siebie w pigułce, a później dodać do niego również strategię przedstawioną w tym wpisie, co sprawi, że nasza pewność siebie stanie się spójna i harmoniczna :)

Oto więc obiecywane proste, acz skuteczne sposoby:

1. Uśmiechaj się. Nawet nieuzasadniony uśmiech, sprawia, że od razu czujesz się szczęśliwszy, wyluzowany – zapominasz o wszystkich lękach, przeszkodach, stajesz się pewny siebie, oprócz tego, pewnie zauważyłeś, że śmiech i uśmiech jest zaraźliwy, będąc więc uśmiechnięty na codzień, sprawiasz, że ludzie wokoło też są bardziej pogodni!
Dzieję się tak przez to, że uśmiechając się, twój mózg wydziela endorfiny – czyli tzw. hormony szczęścia

2. Ćwicz, uprawiaj sport. Podobnie jak uśmiech, wysiłek sprawia, że mózg wydziela endorfiny, poza tym, zaczynasz wyglądać w swoich oczach dobrze, atrakcyjnie, przestajesz się martwić tym, jak inni cię postrzegają. Poza tym, sport to świetny sposób na odreagowanie codziennego stresu, czy frustracji, czas pozwalający ci się wyciszyć i odciąć. O pozostałych benefitach zdrowotnych nie trzeba chyba wspominać :)

3. Stąpaj pewnie po ziemi. Proste plecy, pierś do przodu, pewny wzrok przed siebie i szybki krok – to naturalna postura osób pewnych siebie i dążących do celu. Przyjmując taką postawę przekazujesz wiadomość o swoich pewnych przekonaniach nie tylko ludziom wokoło, ale i sam sobie :)
Przykład postawy>>

4. Pewna mowa ciała. Mowa ciała to niemal każdy nasz ruch, zasada jest jedna – bądź swobodny! Gestykuluj pewnie, nie bój się wyrażać emocji całym ciałem, dodaj do tego punkt powyżej, a zobaczysz, że to co mówisz ma większą moc!

5. Kontakt wzrokowy. Oczy to zwierciadło duszy, potrafią powiedzieć czasem więcej niż słowa. Jeśli chcesz być osobą pewną siebie, musisz nauczyć się bez skrępowania patrzeć ludziom prosto w oczy, jeśli nie masz takiego zwyczaju, to po prostu ćwicz. Początkowe zmagania z utrzymaniem kontaktu wzrokowego to niezła zabawa, a utrzymywanie kontatku wzrokowego podczas ważnych rozmów to często sprawa kluczowa. Sprawia, że nie tylko pokazujesz, że nie tylko jesteś osobą pewną siebie, nie mającą nic do ukrycia, ale i że skupiasz swoją uwagę na rozmówcy :)
6. Ubieraj się najlepiej jak możesz. Określ w czym najlepiej wyglądasz , dobym pomysłem może być wzięcie znajomych, którzy twoim zdaniem najlepiej dobierają strój i z nimi przejrzyj swoją garderobę, idź na zakupy. Wyglądając dobrze, czujesz się dobrze, a ładne, dopasowane – nie koniecznie bardzo drogie ubrania, sprawiają, że twoja samoocena, samoakceptacja wzrasta, czyli to co jest podstawą pewności siebie. Wiedz jednak, że gdy już zbudujesz prawdziwą pewność siebie, co byś nie ubrał, we wszystkim będziesz czuł się swobodnie :)

7. Działaj, odzywaj się, wyróżniaj się. Niech twoje zakopane głęboko pokłady pewności siebie się wyzwolą! Gdy jesteś w grupie osób, nie wahaj się by się odezwać, gdy możesz siadaj w pierwszych rzędach, wiele ludzi boi się być zauważonymi, jeśli chcesz być osobą pewną siebie, musisz się do tego przyzwyczaić, dlaczego by nie robić tego zawsze gdy masz okazję?

Nie istnieje magiczna pigułka na pewność siebie, nie ważne jak byś chciał i się starał nie zbudujesz tej “cechy” (może lepszym określeniem byłby zespół cech) w jeden dzień.
Rób więc małe kroczki, aż wespniesz się na szczyt :)

Jak zawsze, daj znać co myślisz poniżej! Znasz więcej sposobów na pewność siebie? Podziel się! 

You may also like...

 • hoss

  Mogę skrócić wszystko do jednego zdania
  Łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić :P
  Chociaż ja będę próbował. Jeżeli rzeczywiście będzie się tak dziac, to polece bloga innym ludziom :P Pozdrawiam serdecznie.
  Maciek O.

  • Mariusz

   Gdyby wszystko było proste, łatwe i szybkie, to wszyscy ludzie na świecie mieliby to, czego chcą. Ale trzeba na to zapracować, rób to świetnie się bawiąc, zapisuj codziennie na kartce wszystkie swoje postępy, a zobacz że Twoje życie się niedługo zmieni chociaż trochę na lepsze. Powodzenia w pracy nad sobą, chociaż pisałeś to 2 lata temu… ;)

 • Ssssss

  Ostatnio zmieniłem swoje nastawienie do życia ;) stałem się bardziej pozytywny i korzystałem z życia, dzięki muzyce zresztą… :) potem odkryłem tą stronę, co do tego artykułu postępowałem właśnie tak jak tutaj jest to ukazane ;) Efekt, jestem dużo śmielszy, może nie jestem mega pewny siebie ale czuję się o niebo lepiej, mam większą chęć życia :)

  Także głowa do góry i uśmiech :)

 • dod

  Jak dla mnie ten wpis jest bez sensu – wszystko tu napisane – odzywania się, noszenie dopasowanych ubrań, uśmiechanie, kontakt wzrokowy itd. cechuje ludzi PEWNYCH SIEBIE a wiec nic nie da osobie, która taka nie jest.

  Nie przydatne te rady i tyle.

  • Marcin

   Wiesz, jeżeli nie masz wrodzonej pewności siebie ( zespołu cech, które najprawdopodobniej zaczynają kształtować się w wieku wczesnodziecięcym, którego nie pamiętamy) to jak każdą umiejętność musimy sobie ją wykształcić. Jak to zrobić? Praktykując, panuje popularna zasada „Fake it, ’till you make it”, więc próbujesz stety, niestety udawać osobę pewną siebie, aż stanie się to częścią ciebie, tak, właśnie masz sobie przyswajać cechy osób, które mają pewność siebie! Nie będziesz na początku utrzymywał kontaktu wzrokowego przez całą rozmowę, tylko w miarę z czasem.

   Nie wyobrażam sobie, jak ktoś inaczej miałby nabrać pewności siebie, może mi podrzucisz jakieś bardziej przydatne rady? :) Wychodzenie ze strefy komfortu, próbowanie nowych rzeczy, przyswajanie nowych nawyków i umiejętności, po prostu postęp może nas zaprowadzić do zmiany.

   Pozdrawiam, Marcin.

  • Marcin

   Poza tym, jest to rozszerzenie pierwszego artykułu, który mówił właśnie o początkach i ważniejszych zmianach wewnętrznych, np. sposobie myślenia -> http://odwazsiezyc.pl/2012/02/pewnosc-siebie-w-pigulce/

 • Uśmiechnięta

  Uśmiech działa cuda :) Uśmiechaj się przez minutę, a zobaczysz, że poczujesz się lepiej :) Zachęcam do praktykowania. Nawet jeśli masz zły dzień, i chce Ci się ryczeć, to przed snem uśmiechaj się do sufitu przez parę minut, a gwarantuję, że poczujesz ulgę :))

  • artil

   Niestety to chyba nie na każdego działa. Gdy ja się uśmiecham, czuję się tylko gorzej, jakbym oszukiwała samą siebie.

   • Thinker

    Grunt to pokochać samą/samego siebie. Przyjąć do wiadomości i zaakceptować swoje wady bo nawet „najpewniejsza” na świecie osoba nie jest ich pozbawiona. Tacy jesteśmy – to nasza ziemska natura. Pamiętajmy tylko, że złe chwile nie trwają wiecznie lecz przeplatają się z dobrymi. Czy użalanie się nad sobą, wymienianie tysiąca swoich wad jest brakiem poczucia własnej wartości? Przecież wtedy w głowie jest tysiac wyrzutów jacy to my nie jesteśmy. To imponujące! I to zdecydowanie nie jest brak pewności siebie. Przecież cały czas skupiamy sie tylko na sobie.
    Ja osobiście odrzuciłem pojęcie „pewność siebie” bo człowiek jest kimś więcej niż zbiorem analiz i matematycznych wyliczeń…

 • Mariusz

  Ja dzisiaj zamierzam zrobić coś nowego czego się boję. Przydadzą mi się te rady, ale najważniejszą podstawą jest jednak wewnętrzne nastawienie, trzymajcie za mnie kciuki :)

 • xTosiek

  Hmm… ciekawy artykuł zwłaszcza że chce zmienić swoje życie teraz póki nie jest za późno ;) zmieniam stopniowo styl ubioru i zaczynam powoli uprawiać sport muszę zwiększyć pewność siebie kiedyś miałem taką sytuację że z kolegą siedziałem na ławce i rozmawialiśmy troche dalej siedziały dwie całkiem fajne dziewczyny często zerkały na nas i rozmiawiały myślałem o tym żeby zagadać ale jakoś nie miałem odwagi przez głowe mi przechodziły a co jak ona ma już chłopaka a co jak mnie wyśmieje i nici nie zagadałem a potem na nasz nie fart mój brat przyjechał jakąś kobzom one zaczeły się śmiać a potem jakieś pijane menele zaczeły do nas gadać i podawać nam ręce a one nas wyśmiały i poszły ;( trudno teraz przed takimi chwilami jak ta staram się myśleć pozytywnie np tak „jak nie spróbuję tp będe tego żałowaj” albo „warto spróbować nigdy nic nie wiadomo” mam nadzieje że uda mi się zmienić na lepsze :)

 • Animag

  Bardzo trudno mi ułożyć ręce podczas rozmowy z inną osobą oraz utrzymać kontakt wzrokowy i się poprostu uśmiechnąć . Mam poczucie jakbym się wbijal walcem w czyjeś życie, napraszal się.

 • http://www.kosmetykiani.pl/ Anna

  Świetne porady – uśmiech naprawdę może wiele zdziałać, jeśli chodzi o pewność siebie. :-)