Żyj! O przeżywaniu i stanie uptime.

Stan uptime jest zdecydowanie czymś, co każdy z nas powinien doświadczyć i mieć możliwość przywołać na zawołanie.
Tak naprawdę, możliwe że uptime już przeżyłeś lub byłeś tego bliski, podczas niesamowicie „klejącej się” rozmowy, ulubionej gry czy na boisku, gdy nagle każdy twój ruch stawał się perfekcyjny.
Pomyśl, że ten stan mógłbyś włączyć jak lampkę nocną. Po prostu, gdy chcesz „więcej” (o czym dokładnie poniżej) naciskasz magiczny guziczek i stan się odpala.
Życie wtedy byłoby o wiele ciekawsze i bardziej… soczyste. Pomyśl o tym, gdy przez chwilę możesz dostrzec wszystko, dosłownie wszystko, co cię otacza – a jak śpiewał Ryszard Riedel „w życiu piękne są tylko chwile”.
Wyobraź sobie, że nawet wypicie szklanki wody może być czymś niesamowitym. „Głębokie przeżywanie” i uptime dadzą ci to i pozwolą zasmakować życia.

CZ I. – Stan UPTIME

Czym jest uptime?
Stan up-time z ang. stan działania/stan pracy to stan, podczas którego wszystkie twoje narządy zmysłów są skupione na bodźcach zewnętrznych – w łatwiejszym do wyobrażenia skrócie, jesteś absolutnie oddany światu zewnętrznemu i zaczynasz dostrzegać wieeele więcej, skupiając się na wszystkim co cię otacza, a twój dialog wewnętrzny i wizualizacje zostają maksymalnie przytłumione.
Jeśli ciągle nie do końca wiesz o czym mówię, po prostu zobacz fragment „Siły spokoju”, który porusza zagadnienie uptime.

W kadrach filmu wygląda to jak science-fiction, ale uwierz mi, (prócz slow-motion :P) to samo „science”. I także ty możesz o tym się przekonać doświadczając tego stanu. Dzięki niemu nie tylko zobaczysz i przeżyjesz więcej, ale także paradoksalnie skupisz się i skoncentrujesz parokrotnie lepiej!
Jest to nie tylko niezwykłe doświadczenia, ale też świetne narzędzie przydatne w sporcie, przemówieniach publicznych czy nauce.
Istnieje naprawdę masa sposobów na, to by wywołać ten stan. Przedstawię ci kilka najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych.
Ale zanim przystąpisz do próby wywołaniu stanu, z góry muszę cię uprzedzić – nie jest to aż takie proste i czasem może to wymagać naprawdę wiele czasu i cierpliwości. Mi pierwszy raz uptime udało się wywołać dopiero po kilku dobrych dniach!

Wiadomość ukryta: Ćwiczenie pierwsze – Color Game POKAŻ

Wiadomość ukryta: Ćwiczenie drugie – Alfabet Game POKAŻ

Wiadomość ukryta: Ćwiczenie trzecie – Nasa Game POKAŻ

Wiadomość ukryta: Ćwiczenie czwarte – Żonglerka + POKAŻ

CZ II – Głębokie przeżywanie

Warto również wspomnieć o stanie, który pozwoliłem sobie nazwać „głębokim przeżywaniem” nie jest to co prawda tak zjawiskowe jak stan, który przedstawiłem ci na początku tego wpisu, ale również pozwala na życia daną chwilą.
Nie powinno ci jednak przesłaniać próby osiągnięcia uptime’u, bo oba stany to coś niesamowitego.

„Głębokie przeżywanie” to po prostu zobaczenie świata takim jak jest naprawdę.
Dzięki temu stanowi dostrzeżesz jego prawdziwe piękno, doskonałość i złożoność.
Aby osiągnąć ten stan musisz się wyciszyć i przystąpić do czegoś co robisz na co dzień i jest dla ciebie bardzo przyjemne, relaksujące. Polecam zacząć od jedzenia jednej z twoich ulubionych potraw – oto ćwiczenie jak zacząć.

W całkowitej ciszy usiądź do posiłku. Wychwyć dokładnie z czego się składa, jakie barwy ma np. makaron, marchewka… Poczuj przyjemny zapach. Po prostu chłoń. Weź widelec i zwróć uwagę na to , jak twoje mięśnie się napinają, gdy bierzesz kęs do ust. Zamknij oczy i naprawdę poczuj jak smak zaczyna rozchodzić się w twoich ustach. Nie spiesz się. Poczuj jak przełykasz i smak ciągle czujesz jeszcze na języku. Zjedz powoli całą potrawę i delektuj się.
Tak możesz przeżyć dosłownie wszystko. Na początek polecam wyjść na spacer po deszczu, czy w ciepły dzień, gdy wszystko rozkwita i budzi się do życia, zauważ jakie wszystko jest idealne i relaksujące.

Stan też możesz również „celebrować” w interakcjach, rozmowach z innymi ludźmi, co sprawi, że rozmowy staną się całkiem innym doświadczeniem.

Tak więc idź i żyj jak nigdy wcześniej!

You may also like...

 • Lglglgm

  Dobry artykuł. Sposób jest prosty, ale faktycznie może dać rewelacyjne rezultaty i zmienić życie. Podejmuję wyzwanie.
  BTW W Prison Break główny bohater urodził się z permanentnym „głębokim przeżywaniem” – nie widział budynku, tylko cały jego schemat, począwszy od najmniejszych elementów, jak śrubki, i.t.p. W serialu wyjaśniono to rzadką odmianą autyzmu, który powoduje u większości ludzi poważne upośledzenie umysłowe, ale niektórych zmienia w geniuszy…

 • desperantos

  Interesujące, mam nadzieję, że niewiele w tym fikcji literackiej.
  Btw. Z jakiego filmu pochodzi zamieszczony urywek?

 • desperantos

  Gapa ze mnie, przecież jest w tytule ;]

 • X Fatwolf

  Przydała by się gra inna niż kolory ;( Jak mam to robić skoro jestem lekkim daltonistą :/

 • Df

  MAcie dzieciaki po więcej lat niż 15?